pondelok 4. januára 2016

Mike Lancaster - 0.4 Soumrak civilizace
Autor : Mike Lancaster
Originálny názov : Human.4
Časť : prvá

Počet strán : 180
Vydavateľstvo : Egmont
Rok vydania : 2012
Čítané v jazyku : CZ

Goodreads              Anotácia  
Nahrajte se zpět do světa nové generace!

"Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju."

Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa.
Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež. A když je všechno lež, míníme tím také sebe?
Nahrajte se zpět do světa nové generace!
 
(martinus.sk)


 Mojimi očami

Mali ste už niekedy po prečítaní knihy pocit ''čo ak na tom je niečo pravdy'' ? Nie? Myslím, že po tomto príbehu to prejde mysľou aspoň polovice z vás. Je to originálny nápad na sci-fi. Krátky ale pritom zaujímavý príbeh. Začiatok bol síce trošku nudný a dosť ma odrádzal ale po prvej kazete alebo páske  (vravme tomu akokoľvek ) začalo to byť celkom fajn. Ide o príbeh málo postáv čo mne na tak krátku knihu vyhovovalo ale ten začiatok si isto zaslúžil niečo viac. Príbeh začína tým, že sa objavia nahraté pásky, ktoré nahral Kyle
Straker a autor ako ''redaktor'' nám prezentuje jeho príbeh 0.4-ky aby sme nezabudli. A na koho? Predsa na 0.4-ky. Prečo a kto vlastne sú? Sú tu medzi nami ale pre našu myseľ sú už stratení. Aké to asi musí byť, žiť ďalej životom v ktorom vás vaši milovaní nevidia, necítia. Ste pre nich irelevantní. Nemôcť sa ich dotknúť, prehovoriť. Po Dannyho kúzelníckom vystúpení sa život  Kyla, Lilly, miestneho poštára Rodneyho Petersona a predavačky Kate O'Donell zmení o stoosemdesiat stupňov. Všetko sa zmenilo ale nielen v mestečku Millgrov. Je tu šanca na nápravu. Znovu byť so svojimi blízkymi ale skutočne stoja o taký život, ktorému ani nerozumia? Aký život by ste si vybrali vy, život 0.4 alebo 1.0? Príbeh našich hrdinov prináša desiatky otázok na zamyslenie. Odkazom, ktorý nám zanechal Kyle je vskutku jasný...

'' NEZAPOMEŇTE ''

 Chybičky krásy a zhrnutie


Myslím, že autor čo stratil pri rozbehu celkom dostihol ku záveru. Nieje to úplná pecka, že by som si knihu túžila prečítať znova , ale bola to príjemná zmena od neustáleho kolobehu rovnakých či podobných príbehov. Neviem čo prinesie druhá kniha ale dúfam, že bude nadväzovať, pretože koniec príbehu ostal pre mňa otvorený a osud Kyla a Lilly nezodpovedaný. Čo im priniesla budúcnosť? Nechám sa teda prekvapiť ale osobne knihu nebudem nasilu vyhľadávať :) To čo mi asi skutočne vadilo boli poznámky ''redaktora'' , ktoré ma skutočne vytáčali a vadili. A k obálke môžem povedať, že je výstižná aj keď jednoduchá. Hodnotením som si nebola istá, pretože spočiatku som chcela dať len 2hiezdicky ale obálka a ten námet príbehu si zaslúži ešte jednu. Tak teda 3hviezdičky aj keď LTT ( len tak tak).
  
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára