piatok 5. februára 2016

P.C. Cast & Kristin Cast - Škola noci - Označená


Autor : P.C. Cast - Kristin Cast
Originálny názov : Marked
Séria : Škola noci ( House of Night )
Časť : prvá

Počet strán : 264
Vydavateľstvo : Ikar
Rok vydania : 2o1o
Čítané v jazyku :  SK


https://www.goodreads.com/book/show/10692408-ozna-en


Anotácia
Šestnásťročná Zoey prichádza do Školy noci v americkej Tulse. Dúfa, že po nezhodách v rodine konečne nájde svoje miesto, kde sa bude cítiť doma. Hoci si v Škole noci nájde skvelých priateľov, predsa len nezapadne. Nie je totiž obyčajné upírske mláďa. Bohyňa noci Nyx ju obdarila zvláštnymi schopnosťami, ktoré jej dávajú moc, no i zodpovednosť. Ako každá tínedžerka rieši problémy s chlapcami, navyše však musí obhájiť svoje zásady a miesto zoči-voči nepriateľsky naladenej elitnej skupine študentov.

(martinus.sk)


Mojimi očami

Začalo to ako každý iný deň v škole keď, Zoe Montgomery si priniesla domov viac ako len zlé 
 známky. Označili ju a to jej zmenilo všetko od základov. Nielen že začne nový život v škole noci no i živočíšny druh, ktorý je pre ňu cudzí bude od teraz novým JA. Zoe svoj odraz v zradle vidí inak pripadá si cudzia akoby hľadela na kohosi iného ale duša je stále rovnaká. Po tom ako ju s neporozumením jej matky a nevlastného otca zaženú ''do kúta'' uteká za babičkou Sylviou Redbird, ktorá pre ňu znamená veľkú oporu. Nanešťastie po malej nehode spozná bohyňu Nyx a vyberie si ju aby bola jej očami a ušami. Toto malé stretnutie Zoe prinesie opäť ďalší zázrak vo forme vyfarbenia polmesiaca. Tým si však nechcene pritiahne pozornosť celej školi.

Temnota nie je vždy to isté čo zlo a tak i svetlo nie je vždy poslom dobra... (str.230)Tu si pomerne rýchlo nájde partiu priateľov, ktorí sa stanú jej novou oporou v zložení spolubývajúcej Stevie Rae, dvojčiat Erin a Shaunee a dobráčisko Damien. Avšak tam
 kde je údiv je i závisť a tu sa predstavuje Afrodita a jej spoločníčky dcéry noci. Tá nenávisť voči Zoe je tak intenzívna, že sa jej snaží zhnusiť školu a zosmiešniť ako sa len dá ale tie plány sa nevyplnia podľa predstáv. I majetníckosť voči svojmu ex Erikovi Night, ktorý sa zakuká do Zoe moc dobra nenarobí.  Po svojom prvom obrade, ktorý vedie Neferet cíti silu živlou a je nimi unesená ale obrad dcér noci pod vedením Afrodity na ktorý ju pozvali aj keď je jasné, že s úmyslom úblížiť Zoe je iný a ona vie že to čo robia nieje správne.Ale Nyx veľmi dobre vie prečo si vybrala Zoe, pretože jej čerokézske korene a sila živlov sú tak silné ako to ešte žiadna veľkňažka nezažila a to napomôže Zoe k tomu, aby napravila to čo Afrodita pokazila.

Chybičky krásy a zhrnutie

Priznávam, že knihu som čítala opäť po je to asi 6rokov čo táto kniha vyšla a kedy som si ju kúpila. Vraciam sa k nej nakoľko častí je už pomerne veľa a moje čítanie tejto série skončilo asi po 3knihe a teraz prišla akosi na mňa zvedavosť takže jej dávam šancu aj keď malú ale predsa. Príbeh sa mi svojim spôsobom páčil ale asi hlavne vďaka tým tetovaniam, ktoré nadobúdajú. Kniha sa čítala v pohode možno až na pár hovorových slov, ktoré mi tam nesedeli a ešte mi bolo trochu divné, že sa Zoe hneď ''vrhá'' do náručia iného a rovno ex blbky Afrodity :D. Postáv je dosť ale väčšina je dôležitých a celkom sympatických. Ich popisy vám hneď vykúzlia obraz, ktorý si ľahko zapamätáte. Škola je taká aká by mi za mojich školských čias úplne vyhovovala :) Príbeh je otvorený a uvídíme čo ma ešte čaká. Prvá časť odomňa dostala 3hviezdičky.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára