štvrtok 18. februára 2016

Wendy Higgins - Svúdne zlo


Autor : Wendy Higgins
Originálny názov : Sweet Evil
Séria : Svúdne zlo ( The Sweet series )
Časť : prvá

Počet strán : 416
Vydavateľstvo : CooBoo
Rok vydania : 2o13
Čítané v jazyku :  CZ


goodreads





Anotácia

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů – potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?
( martinus.sk)
Mojimi očami


Potom čo Patti nebolo dopriate mať deti prišla adopcia Anny akoby z nebies. Už keď ju po prvý krát vzala do náručia vedela, že je iná a tiež vedela, že bude ťažké to pred ňou tajiť a prioritou bude ochrániť ju pred skutočnosťou. Ako Anna rástla pomaly objavovala, že schopnosti, ktoré má nie je tak celkom bežné. Vidina aury iných je len špička ľadovca. Je jej 16 a nedá sa povedať, že by sa obklopila priatelmi. Jay je však skutočný priateľ a len vďaka jeho lásky do hudby sa ocitne na koncerte Smilníkov. Tam zahľiadne Kaidana po prvý krát a nevie z neho spustiť oči a Kaidan je na tom rovnako. Zistuje, že sú si podobný a Kaidan zjavne vie toho viac o tom kto vlastne je. Odpovedí je však stále málo a túži vedieť všetko a tak sa musí navrátiť späť do kláštora kde ju porodila jej anjelska matka a opustil otec v putách. Cestu za poznaním ju sprevádza Kaidan, ktorý sám netuší prečo to pre ňu robí. Nakoľko je synom démona kniežata Smilstva a spoločnosť dievčat  zneužíva len na svoju prácu. Annu k nemu priťahuje nielen telesná túžba ale i láska, ktorú jej Kaidan nemôže dať a odmieta si ju pripustiť k telu...


Chybičky krásy a zhrnutie


Autorka mi touto knihou veľmi zaľahodila. Bolo tu už síce mnoho titulou s anjelskou tematikou ale tento príbeh so 7 smrtelnými hriechmi, ktoré šíria svetom deti démonov inak zvaných nefili bol skvelou zmenou. Párik Anna s Kaidanom a ich zakázaná láska sa hádam ani viac už nedá viac napínať a trápiť. Anna nie je pre mňa nejakým objavom ale Kaidan práve naopak je postavou, ktorý uľahodí niejedným ženským očiam je to proste zlatíčko a asi tá zloba je to čo vás pritiahne:) Knihu som doslova zhltla a už teraz listujem v pokračovaní. Jedine však dúfam, že sa Kaidan nezmení v nevinné jahňa. Bola by to škoda. Obálka je celkom fajn ale niesom z nej unesená. Kniha ma očarila takže si zaslúži odomňa 4 hviezdičky.




Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára