nedeľa 20. marca 2016

J.R. Ward - Milenec z věčnosti


Autor : J.R. Ward
Originálny názov : Lover Eternal
Séria : Bratrstvo černé dýky ( Black dagger brotherhood )
Časť : druhá

Počet strán : 464
Vydavateľstvo : Baronet
Rok vydania : 2o1o
Čítané v jazyku : CZ

goodreads  Anotácia

Autorka se vrací do stínů Caldwellu aby vyprávěla čtenářům další dobrodružství členů bratrstva. Tentokrát se středem děje stává Rhage, nejlepší bojovník mezi upíry a nejnenasytnější milenec. Rhage byl proklet a v duši mu zuří démon, který jej činí nebezpečným pro všechny v jeho okolí. O to větší starost chová o smrtelnou dívku Mary, vrženou do světa upírů a svěřenou v jeho péči, o níž ví, že je k němu přitahována stejně intenzivně, jako on k ní.
(martinus.sk)
Mojimi očami

Mary vedie obyčajný život ale tuší, že jej choroba je späť a obáva sa najhoršieho. Práca na tiesnovej linke ju napĺňa a vďaka tomu spozná Johna. Hluchonemý výzorom skôr chlapec ako muž, ktorý nie je ničím výnimočný ale v jeho očiach poznať život kohosi iného staršieho akoby toho mal už príliš veľa za sebou to len jeho telo je slabé a ochablé ako dieťaťa. Maryina kamoška Bella vycíti, že John je jeden z nich a dokonca možno nie len tak obyčajný upír. Síce o tom John nevie Bella ho bude musieť vziať za bratstvom. Bella ich vezme oboch a Mary tam spozná muža, ktorý ju uchváti. Rhage i napriek utrápenému telu po premene z netvora pri zvuku jej hlasu je úplne mimo a už vtedy pochopí, že ju chce ať to stojí čo to stojí aj keď jeho netvor po nej zatúži tiež a tým mu len sťaží život. Pretože v jej blízkosti ma pocit, že sa netvor prebudí a vezme si to čo chce. Mary jeho záujem nechápe a netúži po niečom z ľútosti. On s telom modela čož ona po procedúrach chemo je zničená žena a nie je z tých, ktoré svoje telo ukazujú svetu. To čo v nej ale Rhage prebúdza je neopísateľné a chce to zažiť ...
 
Chybičky krásy a zhrnutie

Skvelé pokračovanie tak ako som vedela od začiatku. Čaro Rhagea by uchvátilo minimálne polovicu z nás dámy:D A to nevravím o jeho prekliati tú malú '' Godzilku'' , ktorá ho premôže keď to prepískne  a neovládne sa. Žeriem ho i s tou potvorou :) a ten vzťah medzi ním a Mary mala som slzy na krajíčku a som myslela, že sa to nejak pokazí ale naštastie to bolo kúzelne :) Čo musím dodať bolo fajn, že v tejto knihe nebolo toľko stránok venované bezduchým nakoľko v prvej knihe som vždy sa snažila tieto časti rýchlo preletieť aby som vedela čo sa bude diať :D Obálka je pekná aj keď by nebolo na škodu keby tam bola i Rhagov netvor. Opäť hodnotím knihu 5 hviezdičkami a ukladám na čestné miesto kde sa k nej isto zanedlho vrátim .


     

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára