štvrtok 17. novembra 2016

AUDIOBOOK = Dominik Dán - Mucha


 Anotácia

Rok po nežnej revolúcii bolo v Našom Meste založené samostatné oddelenie vrážd, ale vraždilo sa aj dovtedy, aj za socíku, aj v prechodnom období roku 1990. Kriminalisti zápoliaci so starým "závratným" počtom vrážd, až päť ročne, si odrazu museli zvykať na prídel dvadsiatich, po niektoré roky až tridsiatich prípadov a s nárastom brutality, o akom sa im zatiaľ ani nesnívalo. Jednou z nich bola aj vražda mladého dievčaťa. Nebola dcérou žiadneho skorumpovaného politika, žiadneho multimiliónového otecka, nebola ničím zvláštna, iba taká obyčka. Ibaže ju jedného dňa našli pri jazere v lesoparku zavraždenú. Mladé a pekné dievča. Zaživa, teraz už nie. Niekto jej zviazal ruky za chrbtom vlastnými
pančuchami, zaškrtil ju a možno aj znásilnil, ale to sa už zistiť nedalo. Telo sa už začalo rozkladať a všetky stopy zmizli. Krauz a jeho kumpáni začínajú od nuly, ako už veľakrát predtým a veľakrát potom. Niečo im ale predsa len ostalo, malá, takmer nepostrehnuteľná stopa, ktorú po sebe zanechala mucha. Uvidíme, či to bude stačiť na vyriešenie tejto záhady.    (martinus.sk)

Autor : Dominik Dán
Interprét : Marián Geišberg 
Dĺžka nahrávky : 11h
Vydavateľ : Publixing
Jazyk nahrávky : SK    
Rok vydania audioknihy : 2015 

 audio 
  mucha
Ako to teda bolo...

Deň ako každý iný no predsa čosi sa zmenilo. Na brehu jazera v lesoparku uzriete čosi... alebo kohosi a má na sebe kvietkované šaty aké toto leto nosí každá druhá baba. Kedysi mohla byť na pohľad krásna a mladá, avšak ju pomaly osídlujú larvy a z jej pier už nikdy nevyjde ani hlások. Vyhasol jeden mladý život a partia kriminalistov majú neľahkú úlohu zistiť čo sa tej úbohej dievčine stalo a hlavne prísť na to kto to vlastne je. Dôkazov je málo a vyriešenie tohto prípadu sa bude zdať nedosiahnuteľné ale sú tu malé tvory, ktorými mucha posiala telo a budú ešte užitočnejšie ako sa na prvý pohľad bude kriminalistom zdať.

 Čo si to natrela pod nos? zašepkal Váňa Otovi, aby ho nepočula. Viem ja, čo používajú vedci proti smradu? My používame vodku, oni krémiky, preto my sme policajti a oni iba doktori... (53)
 

 Kto by to bol povedal, že aj našinci môžu mať dobré detektívky. O Dánovi počujem už pomerne dlho hádam roky a až teraz som sa dostala k jeho knihe. Nejak ma to nikdy k tomu neťahalo neviem presne prečo, ale teda ako prvé sa mi dostala do rúk audiokniha ale nakoľko to bol dar tak prečo nie. A bola som prekvapená. Je to síce krátke ale vtipné a má to zaujímavý príbeh, ktorý svojim zvratom prekvapí. Je jasné, že ten jazyk je taký domácky a tým je to iné ale celkom dobre sa to počúvalo. Aj keď bola škoda, že všetky postavy čítal Marián a pri tých ženských postavách to znelo trošku divne ale i zábavne:)) Výhodou kníh Dána je, že na seba nenaväzujú až teda na túto, ktorá ma pokračovanie Mucholapku, ktorú si isto prečítam aj keď mám tušáka o čo pôjde nakoľko v tejto knihe ostali niektoré veci nevyjasnené  a verím, že Mucholapka mi dá odpovede na všetko. A čo sa týka názvu tak je to výstižné pretože aj také drobnosti ako sú larvy múch v reálnom živote skutočne napomáhajú vo vyšetrovaní aj keď to tak nefunguje všade ale v tejto knihe si svoju rolu odohrala dobre :).Takže isto sa rada vrátim k tomuto autorovi nakoľko vraj jeho knihy sú čiastočne z reality a také veci ma proste bavia...Ak by ste mali záujem si vypočuť ukážku tak ikona vyššie od audiolibrix vás zavedie priamo ku knihe... Odo mňa si táto audiokniha zaslúžila 3hviezdičky.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára