pondelok 31. októbra 2016

Ellen Schreiber - Upíří polibky - Počátek


Autor : 
Originálny názov : Vampire Kisses
Série : Upíří polibky ( Vampire Kisses )
Časť : prvá

Vydavateľstvo : Zoner Press
Rok vydania : 2011
Počet strán : 160
Čítané v jazyku : CZ


 Počatek
 Anotácia

Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností? Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké - nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově a okouzleně pozoruje staré strašidelné sídlo na kraji jejich městečka. K Raveninu velkému překvapení a vzrušení se jednoho dne nastěhuje do starého sídla nová rodina, Sterlingovi. Vypadají poněkud zvláštně a brzy začnou kolovat zvěsti, že Sterlingovi jsou upíři. Zda je tomu skutečně tak, se rozhodne nadšená Raven zjistit. Seznámí se s mladým a okouzlujícím Alexandrem Sterlingem... a přeskočí mezi nimi jiskra. Je však Alexander skutečně upír? A pokud ano, bude schopen Raven proměnit?
( Goodreads )

Mojimi očami

Gotické dievča Raven žije od svojho útleho detstva len pre jediný sen a to stať sa jedného dňa upírkou. Život v malom mestečku Dullsville jej neprináša mnoho zábavy, ktorá by ju tešila.Má len jedinú kamarátku Becky a preto keď sa do opusteného sídla nasťahuje nová rodina Sterlingových je okamžite v pozore. O rodine sa totiž šíria mnohé reči ako napríklad to, že sú to upíri. Čo viac si Raven môže želať a tak sa vydáva na cestu dozvedieť sa či sú reči pravdivé a nech to všetko skončí raz a navždy. Potom ako si rozhodne nahliadnuť do domu aj keď nie je nikým pozvaná objaví mnohé podivnosti no ešte skutočné dôkazy nenachádza. Tu však po prvýkrát uvidí svoju spriaznenú dušu Alexanda. Vyzerá to tak, že sú si veľmi podobný no otázkou však je či tento princ temnôt je skutočne upírom a či ju dokáže premeniť v to po čom celou dušou túži..

Chybičky krásy a zhrnutie

Ako som už písala na GR asi som na takéto príliš stará :)Príbeh je taký presne stvorený pre mladé slečny, ktoré prežívajú ten pocit prvej veľkej lásky...Pobavilo ma hlavne scénka kde po kusanci sa Raven prehliada a skúša všetky možné veci o ktorých vie, že by mali upírom prekážať ...Musím však priznať, že bola odlišná od iných kníh s upírskou tematikou pre YA nakoľko v dnešnej dobe je to všetko na jedno kopyto. Samotný príbeh ma tak ani moc nezaujal ale hlavne pobavil a preto mi ani nie je tak ľúto, že som si ju prečítala. Takže slečny ak je vám tak do 16rokov a máte radi tesáky tak trochu inak možno je to práve kniha pre vás :) Aj napriek všemu som knihe dala 3hviezdičky zatiaľ sa však nechystám dočítať sériu .


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára