pondelok 17. júla 2017

Pre milovníkov YA v anglickom jazyku

Svetom letia neustále nové a nové YA knihy o ktorých možno ani samy netušíme... Je to už nejaký čas, kedy som narazila na jednu skvelú stránku a nechcela som si to nechať pre seba :)
 revitedVolá sa Rivited..je to na sponzoring amerického vydavatelstva Simon & Schuster. Na jednej strane máte prehľad o novinkách a pritom pravidelný výber z niekoľkých e-bookov, ktoré si môžte po určitú dobu čítať úplne FREE. Či je to legálne? Jednoznačne že áno, preto je však i vyhradený čas dokedy bude možné si ju čítať. Na ich blogu sa dozvedáte čo je nové vo svete a nejaké tie tipy na skvelé počteníčko :)čo sa týka giveaways bohužiaľ na 99% sú len pre občanov US. Majú v ponuke i možnosť spolupráce ak Vám písanie v angličtine nerobí problém a radi píšete, možno je to stvorené pre niekoho z Vás .Ale vráťme sa k danej veci. Je tu zopár screenshot-ov, aby ste spočiatku neboli zmätený. Ale ak by bol nejaký problém kľudne mi napíšte a rada pomôžem.

Na stránke v ľavom rohu máte ponuku books a po jej rozkliknutí Vám ponúkne current & upcoming FREE READS (viď na obrázku vľavo). Je to ponuka kníh, ktoré sú v tej chvíli volné k prečítaniu. Je to však časovo obmedzené no nie som si na 100% istá ale je to asi 2týždne kedy sa ponuka obmieňa. Vždy je pod každou obálkou napísane dokedy je v ponuke alebo odkedy bude možné ju otvoriť.
Jedinou ''podmienkou'', aby ste sa mohli do toho pustiť je vytvoriť si účet, ktorý je FREE a jeho registrácia Vám zaberie len chvíľočku.Keď už ste prihlásený je čas si vybrať. Môžete rovno kliknúť na READ a otvorí sa priamo kniha, alebo po rozkliknutí na About Vám naskočí prehľad o knihe alebo po kliknutí na obálku Vám ponúkne čosi viac (viď obrázok vpravo)  čo to sa o nej dozviete kde ju kúpiť atď. Tu ako vidíte je opäť ponuka READ NOW, ktorá taktiež otvára danú knihu. Ako je vidieť na ďalšom obrázku knihy sa otvárajú cez OverDrive, ktorý slúži ako jedna veľká knižnica. Nebudem to tu rozoberať kto a čo to je bo by to stálo za viac ako len pár viet ale vedzte, že je to úžasná vec.


Prehľad knihy je skvelý a máte v ponuke mnohé nastavenia cez veľkosť a štýl písma, osvetlenie pozadia textu alebo vyhľadania slov či viet v celom texte...Je to proste vychytané, akoby ste používali reader.
Veľkým plus je i to, že ak by sa okno zatvorilo nemusíte sa báť, že budete hľadať kde ste skončili. Po opätovnom otvorení sa kniha jednoducho vráti tam kde bola naposledy otvorená. Je tu i ponuka záložky, alebo prehľad koľko krát ste knihu otvorili a koľko času ste jej venovali. Štatistiky síce nie sú dôležité ale je to len taká zaujímavosť.


Ak máte internet tak by nemal byť problém otvoriť knihu kdekoľvek či cez telefón alebo tablet. Viem, že tu len vychvaľujem ale popravde jediným negatívom čo som zatiaľ postrehla sú len tie časové obmedzenia. Pretože mnoho krát sa mi stane, že kniha, ktorú by som si chcela prečítať už v ponuke je len deň či dva a nemám čas sa jej venovať. Objavujú sa tam knihy známe i neznáme a preto si myslím, že je fajn mať prehľad čo sa nové zrodilo. Občas sa stáva, že do sveta sa vďaka reklame dostávajú knihy, ktoré sú možno fajn ale za také haló ako pre ňu robia to nestojí a na druhej strane sú knihy, ktoré niesu známe a pritom sú to skvelé kúsky. Takže neviem ako ste Vy natom s časom a či nájdete niečo čo by ste si radi prečítali ale nemusíte sa báť mnohé knihy majú jednoduchú angličtinu a zvládne ju i začiatočník. Po prečítané nezabudnite na nejaký ten koment ku knihe ako sa Vám páčila keď už je teda free :) Nie je to povinné ale iste ich to poteší. Verím, že sa Vám bude páčiť a ako vždy čítaniu zdar :)

 revited


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára