štvrtok 21. januára 2016

A. G. Howard - Šepotání
Originálny názov : Splintered
Séria : Šepotání ( Splintered )
Časť : prvá

Počet strán : 416
Vydavateľstvo : CooBoo
Rok vydania : 2015
Čítané v jazyku : CZ

 Goodreads


Anotácia

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Alice Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět.

Když se matčin stav zhorší, nemůže Alyssa už svoje dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fascinujících pohádkách, které zná z dětství, je pravdy víc, než by se mohlo zdát. Vydá se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponuřejší, než jak ji zná z knížek, a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?

(martinus.sk)


Mojimi očami

Mnohý z vás poznajú Alenku z ríše divov, ale ak toto má byť inšpirované touto rozprávkou od Lewisa Carroll ... myslím, že po pár stránkach je hneď jasné akú príchuť nadobudla táto verzia. Tak trošku morbídnych prvkov a postáv ako z nočnej mory. Hrdinka Alyssa Gardner má akýsi '' dar'' no pre ňu je to prekliatie , ktoré sa zdá byť dedičné. Jej matka sa kôli tomu 
dostala do sanatória pre duševne chorých. Počuť hlasy je jedna vec ale počuť hlasy hmyzu a rastlín? Kto by sa nezbláznil, keby vás na každom kroku ohlušovali hlasy malých potvoriek ? Alyssa sa s tým vysporiadava tak trochu inak. Našeptávaním hlasov hmyzu umlčuje nabodávaním telíčok do jej neskutočne krásnych obrazov. Jej život začnú prenasledovať podivnosti a predovšetkým nočný motýľ, můra, ktorá jej bola čímsi povedomá. Ale tým to nekončí. Po jednej návšteve matky Alyssa zistí, že ríša divov nie je tak celkom výmysel. Chce sa tam jednoducho dostať a zlomiť ich prekliatie, aby sa Alison konečne uzdravila a vrátila späť domov. Keď nájde spôsob ako sa dostať do ríše pripletie sa jej do cesty najlepší kamarát z dectva Zachary Holt a ako sa ukáže, vzťah medzi nimi  už nie je len o kamaráctve. Musia prejsť mnohými skúškami, aby sa dostali k cieľu. No nie všetko je tak jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá.

 
Rudobíla kytičko, teď si zdřímni maličko, abys rostla, prospívala a pak se královnou stala. Moje malá kytičko, až vyrosteš maličko, budeš prospívat a zrát, královnou se
 musíš stát.


Svet v ríši divov je si podobný ako je popísaný v rozprávke o Alenke ale jej obyvatelia sú akýsimi podivnými kreatúrami. V ich ceste im bude pomáhať Morfeus, ktorý sa Alysse zjavoval ako nočný motýľ. Toto miesto je pre ňu tak veľmi povedomé a cíti sa akoby sem patrila. Tu sa cíti ako doma. Ale prečo? Čo pred ňou skrýva Morfeus? A dokáže Alyssa zlomiť kliatbu? Stačí sa len ponoriť do príbehu a zistiť to :)


Chybičky krásy a zhrnutieOsobne si myslím, že je to dobre napísaná kniha aj keď som bola sprvu skeptická čo sa z toho vykľuje. Ale bola som prekvapená ako ma príbeh zaujal. To aké to medzi Alyssou a Zacharym iskrí to len milo spestrilo. Autorka sa poriadne zahrala so svojou predstavivosťou pretože to bolo bláznivejšie ako som očakávala. Postavy v jednu chvíľu milujete no príde zvrat a nechce sa vám veriť, že je to vôbec možné a máte chuť ich zanevrieť. Jediné čo musím vytknúť aj keď sa to netýka priamo príbehu skôr písma. Čítala som to síce ako e-book, takže nie som si istá či to aj v knihe to písmo bolo tak ťažko čitatelné a dalo mi to zabrať aj keď milujem zelenú ale toto bolo trošku moc. Avšak dúfam, že jej pokračovanie bude v klasickej čiernej no vyzdobenie by kľudne mohlo ostať. Bolo to okúzlujúce tak ako táto ríša divov. Vidím, že si dali záležať na tom a zato klobúk dole. I obálka je skutočne vydarená a hneď zaujme a nie som isto jediná, ktorá ju chcela čítať už len kôli nej. Takže si to zhrnieme knihu odporúčam aj keď jej obsah nemusí byť pre všetkých  zaujímavý nakoľko je spájaný s rozprávkou ale mňe sa páčila a dávam tejto knihe 3hviezdičky a očakávam ďalšie plus k pokračovaniu.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára